MilujemeHry.cz, díl první

Portál MilujemeHry.cz již funguje přes dva měsíce, tento článek navazující na minulé představení projektu tyto dva měsíce shrnuje a prozrazuje i konkrétní čísla z jeho provozu.

Zhodnocení naplnění plánu po dvou měsících

Před spuštěním projektu byl vytvořen plán, který byl jakousi předpovědí provozu portálu pro první 3 měsíce. Jelikož taková předpověď je velmi obtížná a záleží i na mnoha faktorech, které nelze přímo ovlivnit, prosím berte tabulku i dosažené výsledky pouze jako orientační rychlý přehled provozu portálu a ne žádným způsobem dogmaticky.

Tabulka představuje přehled hodnot u různých sledovaných metrik. Nastavená váha vypovídá o tom, jak důležitý je daný parametr z pohledu fungování portálu v tomto počátečním období. Hodnota ve sloupci Plán označuje cílový stav po 2 měsících provozu, sloupec označený Skutečnost prezentuje reálnou hodnotu dosaženou po těchto 2 měsísích provozu. Míra naplnění vychází z těchto dvou hodnot a říká, jak byl plán ve skutečnosti naplněn. Závěrečné Skóre u dané metriky prezentuje výsledek dané oblasti upravený pomocí váhy, celkový součet pro všechny metriky v hodnotě 1 by znamenal splnění plánu na 100 %, vyšší součet by znamenal překročení plánu a nižší naopak jeho nenaplnění.

Metrika Váha Plán Skutečnost Míra splnění Skóre
Registrovaní uživatelé 0,15 50 31 62,00% 0,093
Přidané cheat kódy 0,03 100 29 29,00% 0,0087
Přidané cheat pokyny 0,03 25 6 24,00% 0,0072
Přidané zajímavosti (hry) 0,03 25 20 80,00% 0,024
Přidané hardw. požadavky 0,04 25 13 52,00% 0,0208
Přidaná hodnocení 0,04 100 49 49,00% 0,0196
Přidané recenze 0,04 7 3 42,86% 0,017143
Přidané kl. zkratky/ovládání 0,03 100 24 24,00% 0,0072
Přidané tipy 0,03 30 24 80,00% 0,024
Přidané návody 0,03 7 4 57,14% 0,017143
Přidaná videa 0,05 100 76 76,00% 0,038
Přidané obrázky 0,05 100 159 159,00% 0,0795
Přidané zajímavosti (platf.) 0,03 7 0 0,00% 0
Přidané zajímavosti (tvůrci) 0,03 7 1 14,29% 0,004286
Přidaná herní nastavení 0,11 150 381 254,00% 0,2794
Hodnocení obsahu 0,05 700 545 77,86% 0,038929
Počet návštěv 0,03 600 394 65,67% 0,0197
Počet zobrazených stránek 0,05 2400 3422 142,58% 0,071292
Počet z. stránek/návštěva 0,15 4 8,68 217,00% 0,3255
Celkem 1 109,54%

V tabulce vidíme, že plán byl v souhrnu překročen téměř o desetinu. Bylo to zejména díky tomu, že byli uživatelé velmi aktivní v přidávání obrázků a nastavování svých vztahů ke hrám (které hrají/hráli, vlastní, přejí si a podobně) a dále díky tomu, že během jedné návštěvy si uživatelé zobrazili velké množství stránek – v průměru více než osm na jednu návštěvu, což je dvojnásobek oproti očekávání.

Je však potřeba přiznat, že v některých aktivitách rozhodně na čem zapracovat. Nyní v lednu 2018 bude Portál v provozu již třetím měsícem, na jehož konci bude celý úvodní čtvrtrok fungování vyhodnocen a budou přijata rozhodnutí pro optimalizaci jeho výkonu. Ale o tom už v příštím díle seriálu…